One Article

10. Bydgoski Festiwal Nauki nadchodzi!

W środę 22 maja w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy odbędzie się Inauguracyjna Gala Jubileuszowego X Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Po raz dziesiąty pięć największych bydgoskich uczelni wyższych oraz instytucje i organizacje związane z nauką i edukacją zaproszą mieszkańców Bydgoszczy i regionu na wykłady, prelekcje, pokazy, warsztaty, gry, konkursy i inne aktywności mające na celu popularyzację szeroko pojętej nauki.

Dni Nauki

W dniach 22-25 maja na terenie Campusów UKW, UTP, WSG, CM UMK i BSW odbędą się wspomniane wyżej aktywności, które tematyką nawiązywać będą do 7 ścieżek tematycznych.
Fundacja Profesora Ciekawskiego zaprasza na zajęcia kierowane do uczniów klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej, które odbędą się na terenie campusu UKW przy ul. Chodkiewicza 30 w czwartek 23 maja i w piątek 24 maja. Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty w czwartek o 9:00, 10:15 i 11:30 oraz w piątek o 9:00 i 10:15.
Pełen program Festiwalu znaleźć można tutaj.

Profesor Ciekawski na Bydgoskim Festiwalu Nauki

Piknik Naukowo-Rodzinny

Zwieńczeniem naukowego święta będzie piknik, który odbędzie się w niedzielę 26 maja na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. W godzinach 12:00-18:00 na stoiskach przygotowanych przez firmy i instytucje związane z nauką odbędą się pokazy, zabawy, animacje, warsztaty i inne aktywności. Nie zabraknie również Profesora Ciekawskiego!