Rodzic W Centrum Uwagi

Założeniem projektu było stworzenie przestrzeni dla szeroko rozumianej aktywności rodziców. Przestrzeni przyjaznej różnym formom warsztatowym, spotkaniom, oraz zdobywaniu wiedzy. Fundacja Profesora Ciekawskiego oraz Family Park – największe centrum zabaw dla dzieci w regionie otworzyły się na rodziców oferując im możliwość edukacji poprzez współpracę z ekspertami z różnych dziedzin – medycyny, pedagogiki, psychologii. Założeniem projektu jest również stworzenie przestrzeni dla rodziców umożliwiającej wymianę poglądów i integrację z innymi rodzicami.

Młodzi rodzice bez względu na to na jakim etapie rozwojowym znajdują się ich dzieci mają naturalną potrzebę zdobywania wiedzy na temat wychowania i edukacji dzieci. Chcą integrować się z innymi rodzicami, którzy maja podobne problemy, pytania i wątpliwości. W przypadku choroby dziecka czy też problemów rozwojowych ta potrzeba staje się jeszcze silniejsza. Widzimy to bardzo dobrze współpracując od lat z rodzicami dzieci z Zespołem Downa czy też mamami wcześniaków.
Projekt Rodzic w centrum uwagi daje możliwość integracji rodziców i stworzenia im przestrzeni do rozmów i spotkań. W centrum naszej uwagi są problemy o których może czasem nie jest łatwo mówić, do których często nie jest łatwo się przyznać, ale ponieważ wychowanie dziecka to jedno z najtrudniejszych zadań każdego rodzica będziemy starać się znaleźć odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania.

Pierwsze spotkanie odbyło się 21 stycznia 2017r. i skupiło się na zagadnieniu odżywiania w rodzinie. Rodzice mogli otrzymać praktyczne wskazówki jak żywić siebie i swoją rodzinę. Gościem specjalnym był dyplomowany dietetyk i specjalista ds. żywienia – p. Anna Kaczanowska.

10 czerwca 2017 roku rodzice po raz kolejny mogli wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów w swoich dziedzinach. Prowadzący skupili się na komunikacji w rodzinie, na relacjach między partnerami, na schematach, które funkcjonują w rodzinach. Warsztaty były prowadzone przez psychologów oddzielnie dla kobiet i oddzielnie dla mężczyzn.