Zapraszamy na SPiN Day 2019

Tradycyjnie, jak co roku Fundacja Profesora Ciekawskiego weźmie udział w akcji SPiN Day organizowanej przez Stowarzyszenie „Społeczeństwo i Nauka SPiN”. SPiN Day odbędzie się 10 listopada i jest to data nieprzypadkowa bowiem tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki.

Z tej właśnie okazji zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki na pokazy i warsztaty naukowe, które odbędą się w Pracowni Profesora Ciekawskiego (Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park, ul. Fordońska 246, Bydgoszcz) w godz. 12:00 – 16:00. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć będzie ekologia i wpływ działalności człowieka na zmiany klimatu.

W trakcie pokazów doświadczeń i warsztatów laboratoryjnych odpowiemy sobie na pytania:
Skąd jest prąd? Jak dbać o jakość powietrza zużywając mniej energii elektrycznej?
Jak jakość opału wpływa na środowisko?
Czym jest ślad węglowy?
Czym jest wodór – paliwo niskoemisyjne?

Zajęcia rozpoczynać się będą o pełnej godzinie począwszy od godz. 12:00 i trwać będą około 45min.