Posted on

Pierwsza walizka z „Tablet(kami) na samotność” dotarła na oddział

Z wielką radością informujemy, że pierwsza walizka z Tablet(kami) na samotność dotarła do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gdańsku.

To dzięki otwartej postawie na potrzeby jakości życia pacjentów personelu oddziału możliwe było zaimplementowanie urządzeń do zdalnych kontaktów z rodzinami pacjentów.

Zdążyliśmy przed Wielkąnocą dla wielu pacjentów kolejną spędzoną z zakazem odwiedzin wprowadzonym przez stan pandemii.

Skompletowana walizka z 2 tabletami, 2 obudowami pancernymi, 2 uchwytami przyłóżkowymi oraz uzbrojeniem w zapasy internetu mobilnego na 12 mcy zostały formalnie przekazane kierownictwu oddziału wraz z umową darowizny.

31 marca ukazał się również artykuł na bydgoskim wydaniu Gazety Wyborczej „Koronawirus. Starsi ludzie cierpią bez kontaktu z rodziną. Pomoc: „Tablet(ki) na samotność”.

„Izolacja i brak kontaktu, szczególnie osobistego, ma szczególnie zły wpływ na osoby starsze – ostrzegają psychiatrzy. Bydgoska fundacja chce wspomóc seniorów znajdujących się w zamkniętych zakładach opiekuńczych i domach społecznych. Proponuje „Tablet(ki) na samotność”.

Zobaczcie filmik z wyprawy z walizką do Gdańska https://youtu.be/S7gqThSDWaQ

O tym, że Tablet(ki) działają wiemy od personelu, który widzi ich skuteczność kiedy umożliwiony zostaje kontakt zdalny pacjenta z rodziną.

Ruszamy dalej już kolejna walizka jest kompletowana dzięki Wam – tym razem trafi do Bydgoszczy.

Na, który oddział?

O tym już niebawem.

Tablet(ki) na samotność przekazane na oddział zakładu opiekuńczo-leczniczego w Gdańsku.