Bydgoski Festiwal Nauki


Bydgoski Festiwal Nauki to największa impreza z nauką w tle w regionie. Powstał dzięki zaangażowaniu pracowników akademickich, studentów oraz partnerów największych bydgoskich uczelni wyższych. Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu.

Głównymi organizatorami są Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa.

Fundacja Profesora Ciekawskiego pozostaje partnerem Festiwalu już od pierwszej edycji, która odbyła się w 2010 roku. W ramach współpracy organizujemy pokazy oraz warsztaty popularyzujące chemię i fizykę wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Bierzemy również czynny udział w corocznym pikniku rodzinnym odbywającym się w ostatnich latach na terenie Wyspy Młyńskiej.

W 2018 roku po raz pierwszy w ramach Festiwalu zorganizowaliśmy warsztaty żywieniowe dla najmłodszych, które odbyły się na terenie kampusu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.