Posted on

Szkolenia dla nauczycieli

Szkolenia dla nauczycieli

Nauczyciel z warsztatem

Wszyscy jesteśmy zgodni z twierdzeniem, że nauka w szkole nie powinna ograniczać się do podręcznika i tablicy (nawet interaktywnej). Nauka bez wzbudzenia zainteresowania i pobudzenia uczniowskiej wyobraźni staje się męczącą koniecznością zarówno dla jednej jak i drugiej strony. Zaangażowanie nauczyciela w zajęcia lekcyjne może sprawić, że podopieczni będą wyczekiwać kolejnych lekcji. Satysfakcja z eksperymentowania wraz z uczniami jest najlepszym kołem zamachowym do tworzenia ciekawych lekcji. Doświadczenia wpływają na wszystkie zmysły odbiorców pozwalając lepiej zrozumieć naturę prezentowanego zjawiska.

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.Konfucjusz

Bazując na wieloletnim doświadczeniu Fundacja Profesora Ciekawskiego prowadzi szkolenia dla nauczycieli w zakresie pracy metodą eksperymentu. Oferujemy nie tylko gotowe przepisy na eksperymenty ale także uczymy opracowywania konkretnych zagadnień w oparciu o dostępne dziś narzędzia.
Współpracowaliśmy między innymi z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli prowadząc szkolenia dla nauczycieli przedszkolnych.

Zapraszamy do kontaktu dyrektorów szkół chcących wzbogacić swoje placówki o nauczycieli z umiejętnościami przeprowadzania eksperymentów.