One Article

Tablet(ki) na samotność – projekt dla pacjentów opieki długoterminowej

tablet(ki) na samotność zrzutka

Zbiórka pieniężna na zakup tabletów wraz z osprzętem dla pacjentów opieki długoterminowej w celu umożliwienia im zdalnych kontaktów z rodzinami.

Pomóż połączyć pacjentów opieki długoterminowej z ich rodzinami.

Bardzo dawno temu za górami, a bardziej za murami, zły pandemiczny czarnoksiężnik  zamknął drzwi oddziałów, na których znajdują się pacjenci wymagający długoterminowej opieki w zakresie wentylacji mechanicznej.

Za drzwiami oddziałów, które kiedyś w ramach poprawy jakości życia pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej oraz opieki długoterminowej umożliwiały pacjentom odwiedziny ich rodzin oraz korzystały ze wsparcia wolontariuszy, którzy umilali czas pacjentom pojawiła się cisza i ogromny smutek.

Pacjenci pozostali osamotnieni, bez rodzin, bez przyjaciół czy wolontariuszy, którzy umilali im czas w trakcie ciężkich, przewlekłych chorób. Brak odwiedzin, brak możliwości zobaczenia drugiego człowieka i rozmowy, spowodował, że nie tylko smutek zagościł w oczach pacjentów, ale wyraźne pogorszenie stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Ci pacjenci ze względu na aparaturę, która pozwala im oddychać nie mogą być wypisani do domów, często ich stan zdrowia nie pozwala nawet na rozmowę telefoniczną. Podłączona aparatura nie pozwala mówić a często samo trzymanie telefonu przy uchu to wręcz niemożliwy do pokonania wysiłek.

Brak możliwości odwiedzin pacjentów przez ich rodziny wpływa na pogarszanie się stanu zdrowia psychicznego pacjentów.

Samo zobaczenie uśmiechu na ich twarzy lub rozjaśniającej się twarzy pacjenta, gdy mogą zobaczyć członków swojej rodziny, jest naprawdę wyjątkowe i wpływa na stan zdrowia.

Jednym z takich oddziałów jest Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Gdańsku należący do spółki Copernicus zajmujący się opieką długoterminową pacjentów, w tym pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej.

Na oddziale zakładu opiekuńczo-leczniczego w Gdańsku znajduje się aktualnie 32 pacjentów nie tylko w województwa pomorskiego.

Aby odczarować tę sytuację i umożliwić zdalny kontakt rodzin i ich Mamami, Babciami, Dziadkami nie poszukujemy magicznych zaklęć tylko chcemy wyposażyć oddział w sprzęt, który pozwoli na zdalne kontakty.

Pacjenci znajdujący się na oddziale wymagają wsparcia podczas rozmowy, przykładowo pacjenci wentylowania mechanicznie wymagają wsparcia rehabilitanta, który odpowiednio przygotuje pacjenta do rozmowy z rodziną.

Nie potrzebujemy magicznych tabletek, które zdejmą czar – wystarczą tablety.

W ramach projektu zakupimy tablety wraz z osprzętem w tym:

– tablety Huawei MatePad T10 2/32GB LTE,

– karty SIM z opłaconym na 12 mcy dostępem do internetu,

– bezpieczne obudowy na tablety,

– wzmacniacze dźwięku dla pacjentów wentylowanych mechanicznie,

– przyłóżkowe uchwyty na tablety.

W ramach projektu stworzony zostanie standard kontaktu zdalnego z pacjentem znajdującym się w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

Organizator zbiórki: Fundacja Profesora Ciekawskiego

Osoba odpowiedzialna: Szymon Paprocki – Prezes Fundacji Profesora Ciekawskiego

Email: biuro@fundacjaciekawskiego.pl

Informacje na temat organizatora:

Fundacja Profesora Ciekawskiego dysponuje ponad 10 letnim doświadczeniem w realizacji projektów edukacyjnych oraz kampanii społecznych na rzecz osób niepełnosprawnych. Jesteśmy autorami kampanii Dzień Kolorowej Skarpetki na rzecz dzieci z Zespołem Downa, kampanii na rzecz wcześniaków czy też projektu „Rodzic w centrum uwagi”.

Za jakość i skuteczność w prowadzeniu projektów społecznych Fundacja otrzymała nagrodę marszałka województwa kujawsko-pomorskiego „Rodzynki z pozarządówki”